aiapidaja peab teadma!

Näiteks peab teadma seda, et rohelise seebi vesi ja sooda aitab pehmete satikate vastu (nt lehetäi), kitiinkestaga tegelastele ei mõju need mitte. Viimaste vastu tuleb kasutada tuhka, mida on parem raputada peale kastmist, sest siis see ei lendu kohe. Allikas: vanaema.

Rukola (ehk põld-võõrkapsas, lad k Eruca vesicaria (L.) Cav.) on ristõieline (Brassiacaceae ehk Cruciferae), jääsalat (Lactuca sativa var. capitata Crisphead-rühm) korvõieline (Asteraceae või Compositae). See teadmine tekkis arutledes, miks vastikud triibulised õgradid võtsid õnneks rukola, aga samas peenras kasvavat jääsalatit mitte. Muuhulgas siis selguski nende taimede erinev taksonoomiline kuuluvus. Lisaks on salatitel piimmahl (Lactus – piim lad k), mis ei pruugi satikatele meele järele olla.

Hea on teada ka seda, et söödikute rünnakute all kannatavad ristõielised lähevad enesekaitseks kibedaks – et neid lõplikult ära ei söödaks. Nt on kibedad ussitanud kapsad, kaalikad ja ilmselt siis ka ära näritud rukolalehed! (Tavapärane taimeökoloogia, ütleb botaanikust töökaaslane Ü.).

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s