Otsime vabatahtlikke!

MTÜ Tartu Maheaed otsib vabatahtlikke linnaaianduse aktiviste

MTÜ Tartu Maheaed liikmeteks on meie linnaaedades aiandusega tegelevad aednikud ning linnaaianduse aktivistid ja arendajad. Meie eesmärgiks on viljeleda mahedat linnaaiandust, luua selleks vajalikke tingimusi Tartus ning tutvustada linnaiandust laiemale avalikkusele. Haldame hetkel kahte aiamaad Tartu linnas, meil on ligi 150 liiget-aiapidajat.

Tartu Maheaias on sul võimalus:
– korraldada üritusi Maheaia liikmetele
– korraldada linnaaiandust tutvustavaid avalikke üritusi (loengud, aiakontserdid, kohtumisõhtud jne)
– arendada koostööd teiste sama eesmärgiga organisatsioonidega
– algatada uusi projekte ja osaleda käimasolevates
– osaleda Maheaia juhatuse töös ja mõttetalgutel
– osaleda organisatsiooni tööks vajalikes argistes asjatoimetustes (küsitlused, inventuurid)
– aidata kaasa inimsõbraliku linnakeskkonna loomisele Tartu linnas

Kas sa soovid nende teemadega tegeleda ja Tartu Maheaia tegemistes kaasa lüüa?

Kui tekkis huvi, kirjuta siimisker@gmail.com või helista 5550 2962 ja räägime edasi juba täpsemalt.

Heade soovidega,
Tartu Maheaia juhatus

Taimevahetused 23. mail ja 30. mail mõlemas maheaias

taimevahetusFB
Sel kevadel on kahel laupäeval võimalus neil, kellel jääb oma peenrast taimi üle, neid teistega vahetada või anda neile, kellel puudu jääb!
23. ja 30. mail kell 14:00-15:00 on kohtumisaeg neile, kes soovivad taimi vahetada. Kohtumispaik on samal ajal nii Mõisavahe kui Lehe tänava maheaia stendi juures (vastavalt sellele, kummas aias keegi toimetab).
Nendel aegadel võivad stendi juurde tulla kõik, kellel on taimi kas üle või puudu või kes tahaks näiteks mõnd teist sorti proovida.
NB!
* Taimevahetuse toimumine sõltub sellest, kas on vahetajaid!
* See ei ole kohustuslik, vaid võimalus kohtumiseks neile, kes on taimevahetusest huvitatud!
* Kui taimele ei leidu kohe soovijat, võib selle jätta stendi juurde (varju) ootama.
* Ootama jäetud taimede juurde pange palun silt taime nimega! (või oma telefoninumbriga, et taime uus omanik saaks nõu küsida).

Kevadised koristustalgud 1. mail

Head aednikud!

Maheaia kevadised koristustalgud toimuvad seekord 1. mail kell 12.00 Lehe tänaval. Saame kokku kolme tee ristis (suurema tiigi juures).

Tartu linna poolt tuuakse kohale prügikonteinerid, millesse saab kokku kogutud prügi valada. Töökindad on samuti linna poolt, nii et kaasa pole midagi vaja võtta. Jalga tuleks küll panna jalanõud, mis kannataks kerget pori ja klaasikilde ja võib-olla lihtsustab prügi konteinerisse viimist mõni ämber või tugevam prügikott. Vihma korral on abiks vihmakeep või vihmakindlad riided.

Talgutele on oodatud KÕIK maheaia liikmed ja sõbrad, sõltumata sellest, kus neil aiamaa asub või kas nad maad üldse kasutavad. Lehe tänaval koristame aga sel põhjusel, et seal on seda kõige rohkem vaja. Miskit juua pakutakse meile talgute puhul Tartu linna poolt, aga võite ka endale meelepärast kaasa võtta.

Kutsuge kaasa ka sõpru ja teeme sellest mõnusa ja tegusa päeva!

Kohtumiseni-koristamiseni juba järgmisel reedel!

Erakorraline üldkoosolek 30. aprillil kell 17:30 Genialistide klubi kohvikus

Head maheaednikud!

7. aprillil toimus MTÜ Tartu Maheaed üldkoosolek. Kohal oli 26 liiget ja volitustega osales 6 liiget. Seega ei olnud koosolek meie põhikirja järgi otsustusvõimeline, kuna liikmeid on meil praegu 159 ja kvoorum oleks olnud 1/3 sellest. Sisulise töö tegemist see meil aga ei takistanud ja kõik olulised asjad said käsitletud, sellest kokkuvõte kohe allpool. Link protokollile tervikuna!

Põhiline koosolekul:
Esitleti tegevusaruannet ja majandustulemi aruannet, valmistati ette juhatuse koosseisu vahetus (tagasi plaanib astuda Terje Ong, uueks juhatuse liikmeks esitati Maali Käbin, mis ka heaks kiideti), otsustati asutada laekuri ametikoht (laekuri kohale esitati ja sai koosolekult heakskiidu Raili Liis), mõlemal aiamaal määrati maade kättenäitajad (Mõisavahe aias Maria Aben, Lehe tänava aias Külli Karel), kinnitati otsus kasvuhoonete asjus (aiamaade territooriumil võib kilekatteid rajada vaid kuni 1m kõrguseid ning kasvuhoonete rajamiseks valitakse eraldi ala Lehe tänava uutelt maadelt), süvendatakse Mõisavahe aia veekogumistiiki ning korraldatakse koristustalgud Lehe tänava aias (sobiliku kuupäeva leidmiseks tehakse lähiajal küsitlus). Täpsemalt vaadake juba terviklikust protokollist.

Järgmine kõige olulisem plaan on aga uue erakorralise üldkoosoleku kokku kutsumine, kus otsustamiseks ei pea enam olema kohal 1/3 liikmete koguhulgast. Selle koosolekul ei pea me otsast alustama, vaid saame tugineda toimunud koosolekul ette valmistatud seisukohtadele, neid vajadusel täiendada ning üksmeele korral ka kinnitada. Hea tava on siiski selline, et kui uuel koosolekul ei ole just märkimisväärselt rohkem osalejaid, siis kinnitatakse suurema hulga liikmete osalusega koosoleku poolt esitatud ettepanekud.

Erakorraline üldkoosolek toimub 30. aprillil kell 17:30 Genialistide klubi kohvikus aadressil Magasini 5. Rohkema osavõtu korral saame kasutada sealsamas kõrvalruumi.

Erakorralise üldkoosoleku päevakord:
1)    7. aprillil toimunud üldkoosolekul arutatu üle vaatamine
2)    2014 aasta tegevusaruande üle vaatamine
3)    2014 aasta majandustulemi aruande üle vaatamine
4)    2014 tegevusaruande kinnitamine
5)    Juhatuse koosseisu kinnitamine
6)    Koha peal algatatud küsimused

Heade soovidega,

Siim Vatalin
MTÜ Tartu Maheaed juhatuse esimees
5550 2962
siimisker@gmail.com

MTÜ Tartu Maheaed Üldkoosolek 7. aprillil kell 17:30 Tartu Loodusmajas

Head MTÜ Tartu Maheaed liikmed ja sõbrad!

Aiandushooaeg on algamas ja eelmisel suvel otsustasime, et teeme oma üldkoosoleku sel aastal enne hooaja algust.

MTÜ Tartu Maheaed Üldkoosolek toimub 7. aprillil kell 17:30 Tartu Loodusmajas aadressil Lille tänav 10, esimese korruse õppeklassis.

maheaed yldkoosolek 2014

Pildil MTÜ Tartu Maheaia 2014. aasta üldkoosolek Lehe tn aias.

Enne koosoleku algust räägib Annelinna visioonikonkursit korraldanud arhitekt Kaja Pae meile sellest, millised on praegu linnaaianduse arendamise võimalused Annelinna piirkonnas. Üks visioonikonkursi võidutöödest kandis nime “Anne Aedlinn”:
https://annelinnaportaal.wordpress.com/2014/11/09/anne-aedlinn-2/

Selles töös on mitmeid ettepanekuid linnaaianduse arendamiseks Annelinna piirkonnas.

Tartu linnajuhtimises valmistutakse samuti selleks, et Annelinnas ja selle ümbruses võiksid tekkida püsikasutusega aiamaad. MTÜ Tartu Maheaed saab ja peab siin jätkuvalt kaasa rääkima.

MTÜ TARTU MAHEAED ÜLDKOOSOLEKU PÄEVAKORD:

1. 2014 aasta tegevusaruanne. Esitab juhatuse esimees Siim Vatalin.

2. 2014 aasta majandustulemuste aruanne. Esitab kas Merli Saar või Siim Vatalin.

3. Olemasolevate rollide üle vaatamine ja juhatuse liikmete kinnitamine.

4. 2015 aasta tegevusplaanide arutelu ja otsuste tegemine.

Kui te ei saa ise üldkoosolekule tulla, siis volitage mõni teine maheaia liige, keda usaldate. Volituse blanketi saate alla laadida klikkides failil Volikiri liikme esindamiseks üldkoosolekul_blankett. Täidetud volituse võite esitada kas elektrooniliselt või paberkujul. Elektrooniliseks esitamiseks allkirjastage täidetud volitus digitaalselt ning saatke see enne üldkoosoleku toimumist e-posti aadressile siimisker@gmail.com Paberkujul esitamiseks andke täidetud ja käsitsi allkirjastatud volitus volitatud isiku kätte, kes peab selle kaasa võtma üldkoosolekule ning esitama volituse koosoleku juhatajale enne otsustamisele minevate küsimuste üle hääletamist.

Tulge kindlasti kohale, sest MTÜ-l Tartu Maheaed on vaja teha mitmeid olulisi otsuseid. Sinu hääl loeb. Sinu kaasa mõtlemist ja osalust on väga vaja.

Kohtumiseni üldkoosolekul!

MTÜ Tartu Maheaed juhatuse nimel,
Siim Vatalin

Tule hooaja lõpupeole 2. novembril kell 15:00 salongi “Arhiiv”

teeohtu

Head MTÜ Tartu Maheaed liikmed ja sõbrad!

Me pole üksteist jälle tükk aega näinud, tulgem siis kokku, einestame ühiselt ja vahetame muljeid! Korraldajate poolt on pakkumisel piparmünditee ja porgandipirukad.

Kellel võimalik, võtke kaasa oma küpsetisi või muud head paremat ühiseks jagamiseks. Eriti tore, kui saate seejuures kasutada neid asju, mida olete ise aias kasvatanud.

Kavas on ka ettekanne ja pildigalerii Siim Vatalini poolt, kes külastas sel suvel Kopenhageni linnaaedasid. Linnaaianduse traditsioon on Taanis pikaajaline ning meil on sealt üht-teist õppida.

Palume teil saata 2014 aasta hooajal oma aedades tehtud fotosid meiliaadressile siimisker@gmail.com. Paneme need pildid üles meie kodulehele, et näeksime üksteise tegemisi ja oleks ka aastate pärast, mida meenutada.

NB! Seekord on meie kohtumine ruumides, kus koha peal sööke ega jooke osta ei ole võimalik, nii et peame ise oma varustamisega hakkama saama. Papptaldrikud ja joogikruusid on Maheaia poolt.

Salong “Arhiiv” asub Vanemuise 19 keldriruumides, sissepääs on maja tagahoovist värava kaudu. Kui teil tekib küsimusi või soovite lisainfot, helistage palun telefonile 5550 2962.

Infot ürituse kohta leiab ka Tartu Maheaia Facebooki lehelt.

Heade soovidega,

MTÜ Tartu Maheaed juhatus

TULE TARTU LINNAAIANDUSE RATTARETKELE

Rattaretk.ai

Kutsume huvilisi laupäeval 27. septembril algusega kell 12 tutvust tegema salapäraste Tartu linnaaedadega.

Sügisene rattaretk viib meid kolme aeda linna äärealadel. Külastame Mõisavahe aeda, Lehe tänava aeda ning endise Hiinalinna illegaalseid aiamaid. Retke lõpetame Lotte lasteaia hoovis teejoomise ja muljetamisega.

NB! Vajalik eelnev registreerimine e-posti aadressil siimisker@gmail.com.

Koguneme kell 12 A´Le Coq´i spordihoone ees, aadressil Ihaste tee 7.

NB! Rattasõit kestab koos peatustega orienteeruvalt 2,5 – 3 tundi – teekonna pikkus on ca 6 km. Selga soojad riided.

Tugeva vihma korral jääb üritus ära.

Rohkem infot: MTÜ Tartu Maheaed | Siim Vatalin, 5550 2962, siimisker@gmail.com | tootsipeenar.wordpress.com